Հասարակություն 14:25 04/07/2019 Արցախ
Հուլիսի 4-ին Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Արցախի պետական և Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանները  գերազանցությամբ ավարտած ուսանողներին դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ շնորհավորել է շրջանավարտներին, մաղթել նրանց հաջողություններ և ամենայն բարիք:
«Եղեք ուժեղ ու խիզախ ձեր հայրերի և պապերի պես: Նրանք կերտել ու պաշտպանել են մեր անկախությունը, դուք պետք է այն զորացնեք ու ամրապնդեք: Թող այս հաջողությունները լինեն շարունակական և ուղեկցեն ձեզ ձեր ամբողջ կյանքի ընթացքում»,- ընդգծել է իր ելույթում երկրի ղեկավարը:

Society 14:49 04/07/2019 Armenia
The Artsakh presidential residence on Thursday hosted a solemn ceremony of handing in diplomas to students having graduated the Artsakh State University and the Shushi University of Technology with honors.
Artsakh President Bako Sahakyan congratulated the graduates wishing them success and all the best, his office reported.
"Always be strong and brave like your fathers and grandfathers. They carved and defended our independence; you should strengthen and reinforce it. May this success be of a continuous nature and accompany you throughout your whole life,” the Artsakh leader said in his speech.