Մշակույթ 10:53 10/08/2019 Հայաստան
Վաղը տեղի կունենա «Ջավախք` գույների աշխարհ» պլեներ-փառատոնի ցուցահանդեսը։ Ջավախքին աջակցություն հիմնադրամից տեղեկանում ենք, որ մինչ այդ երիտասարդ նկարիչներից կազմված խմբերը իրենց ղեկավարների՝ արդեն փորձառու և հայտնի նկարիչների հետ օգոստոսի 8-ին և 9-ին այցելել են Աբու լեռ, Տաշվանքա սար, Թումասի կամուրջ, Սբ. Նշան եկեղեցի, Դամալա, Ախալքալաքի բերդ, Փարվանա և Թմբկա բերդ ու կտավին փոխանցել ջավախքյան այդ յուրօրինակ վայրերի գեղեցկությունը։
Առջևում սպասվում է բացօթյա նկարչության ևս մեկ օր, որի ընթացքում կամփոփվեն նաև պլեներ-մրցույթի արդյունքները, որին մասնակցել են 16-30 տարեկան երիտասարդ նկարիչներ Հայաստանից և Վրաստանից:

Культура 11:27 10/08/2019 Регион
Завтра, 11 августа, состоится выставка пленэр-фестиваля «Джавахк – мир красок», сообщают из Фонда содействия Джавахку.
А до выставки группы из молодых художников совместно со своими руководителями – уже известными и опытными художниками 8-9 августа посетили ряд достопримечательностей Джавахка и перенесли на холст красоту этих уникальных мест.
Впереди – еще один день пленэра – рисования под открытым небом, в ходе которого будут подведены итоги конкурса, в котором участвовали молодые художники (от 16 до 30 лет) из Армении и Грузии.