Հասարակություն 13:18 02/09/2019 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 2-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության կենտրոնական ապարատի, դիվանագիտական կորպուսի եւ հյուպատոսական հիմնարկների ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներին` ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Անդրադարձ է կատարվել երկու հայկական հանրապետությունների արտաքին քաղաքականությանը եւ այս ասպարեզում փոխգործակցությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ նման այցելությունները դարձել են ավանդական եւ կրում են պարբերական բնույթ՝ կարեւորելով դրանց նշանակությունը:

Политика 13:56 02/09/2019 НКР
2 сентября президент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян принял представителей центрального аппарата министерства иностранных дел, дипломатического корпуса и консульских учреждений Республики Армения во главе с министром иностранных дел РА Зограбом Мнацаканяном. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Отмечается, что были затронуты вопросы, касающиеся внешней политики Армении и Арцаха и сотрудничества в этой сфере, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и региональных процессов.
Глава государства с удовлетворением отметил, что подобные визиты стали традиционными и носят регулярный характер, подчеркнув их важное значение.
Во встрече приняли участие министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян, другие должностные лица.