Մշակույթ 10:57 07/09/2019 Աշխարհում
Դերասան Ջոնի Դեպը, որը Վենետիկի կինոփառատոնում ներկայացրել է Ջոն Մաքսվել Կուտզեն «Բարբարոսներին սպասելիս» վեպի հիման վրա նկարահանված ֆիլմը, պատմել է, թե ինչու է կարծում, որ չարագործին մարմնավորելը հետաքրքիր է։
Վենետիկի միջազգային 76-րդ կինոփառատոնն անցկացվում է Լիդո կղզում, այսօր հայտարարվելու են հաղթողները։ Մրցութային  ծրագրում է նաև Սիրո Գերրայի «Բարբարոսներին սպասելիս» ֆիլմը։ Ֆիլմում հանդես են գալիս Ջոնի Դեպը, Ռոբերտ Պատինսոնը, Մարկ Ռայլենսը։
«Վատ տղաների հետ կապված ամենահետաքրքիրը թվում է այն է, որ նրանք չեն արթանանում առավոտյան և քանի դեռ սափրվում են,  չեն ասում իրենց, որ այսօր նրանք փորձելու են լինել ավելի վատը, քան երեկ, և անում են հնարավորինս շատ վատ գործել»,- Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ ասել է Դեպը, որը մարմնավորում է դաժան գնդապետին։
Նա նշել է, որ իր հերոսին այնքան էլ հեշտ չէ բացահայտել, քանի որ նրա անցյալի մասին որևէ բան հայտնի չէ։ Գնդապետի կերպարում ամենայուրահատուկ տարրը մուգ ակնոցներն են, որի տակ միշտ թաքցնում է աչքերը։
«Մենք չգիտենք, թե ինչ է նա անում միայնության մեջ, հնարավոր է՝ լացում է պահարանում։ Ինձ թվում է, որ նա ավելի շուտ փորձում է փախչել ամեն ինչից, ինչը կարող է խոցել նրան»,- ասել է դերասանը։

Культура 17:10 07/09/2019 В мире
Актер Джонни Депп, который представил на Венецианском кинофестивале экранизацию знаменитого романа Джона Максвелла Кутзее «В ожидании варваров», рассказал, почему он считает интересным играть роли злодеев, сообщает РИА Новости.
76-й Международный Венецианский кинофестиваль проходит на итальянском острове Лидо до 7 сентября. В конкурсной программе смотра показали последний фильм - драму "В ожидании варваров" Сиро Герра, которая является экранизацией одноименного романа Джона Максвелла Кутзее. Роли в картине исполнили Джонни Депп, Марк Райлэнс и Роберт Паттинсон.
«Самым интересным в плохих ребятах кажется то, что они не просыпаются по утрам и не говорят себе, пока бреются, что сегодня они постараются стать еще хуже, чем вчера, и сделают как можно больше зла», – рассказал Депп, сыгравший жестокого полковника Джолла.
Он отметил, что его героя не так просто разгадать, поскольку о его прошлом ничего неизвестно. Особенным элементом в образе полковника служат темные очки, за которыми он всегда прячет глаза.
«Мы же не знаем, что он делает в одиночестве - может, плачет в шкафу. Мне казалось, что он скорее пытался избегать всего, что может пробить его броню», – заключил артист.