Հասարակություն 09:45 16/09/2019 Հայաստան
Սեպտեմբերի 16-ին, ժամը 04:01-ին, «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որր Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին՝ Արարատի մարզի Սուրենավան գյուղի վերջնամասում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ հրդեհի բռնկմամբ, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ և մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ Մ-2 ավտոճանապարհի Երևան-Մեղրի հատվածի 59-րդ կմ-ի աջակողմյան հատվածում` Սուրենավան գյուղի վարչական տարածքում, բախվել են «ԿամԱԶ» մակնիշի կցորդիչով բեռնատարը (վարորդ՝ Ռազմիկ Ա., ծնված 1962 թ.) և «BMW» մակնիշի ավտոմեքենան: ՃՏՊ-ի հետևանքով ամբողջությամբ այրվել են «BMW» մակնիշի ավտոմեքենան և «ԿամԱԶ» մակնիշի կցորդիչով բեռնատարի խցիկը: «BMW» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և երկու ուղևորները տեղում մահացել են:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 04:20-ին, մարվել՝ 04:46-ին:
«ԿամԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և ուղևորը՝ Գևորգ Ս.-ն (ծնված 1995 թ.), հոսպիտալացվել են Արարատի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:

Society 12:29 16/09/2019 Armenia
Three people have been killed in a tragic road accident involving a cargo truck and a passenger vehicle in Armenia.
The accident occurred on Yerevan-Meghri highway on Monday, September 16, the Ministry of Emergency Situations reported.
Two fire and secure squads of the ministry’s Regional Rescue Department, as well as the department’s operational group, were dispatched to the scene after the emergency responders received a crash report at around 4am.
The crew found out that a Kamaz truck had crashed into a BMW car on the 59th kilometer of the highway. Both vehicles burst into flames after the crash.
The fire was contained at 4:20am and put out at 4:46am.
The fatalities included the driver and two passengers of BMW.
The driver and the only passenger of the truck suffered injuries and were hospitalized at Ararat Medical Center.