Քաղաքական 12:30 23/10/2019 Աշխարհում
Լիբանանցի մի տղամարդ երկրի հարավում գտնվող Քաֆր-Կալա շրջանում որսորդական հրացանից կրակել ու շարքից հանել է իսրայելական անօդաչու թռչող սարքը։ Այս մասին, ինչպես գրում է Ria-ն, հայտնում է լիբանանյան NNA պետական լրատվական գործակալությունը:
«Բնակիչներից մեկը չորեքշաբթի առավոտյան որսորդական հրացանից հարվածել է թշնամու անօդաչուին ... Կաֆր-Կալայում», - ասվում է գործակալության հաղորդագրության մեջ:
Միևնույն ժամանակ, լիբանանյան MTV հեռուստաալիքը պնդում է, որ անօդաչու ինքնաթիռին հարվածել են «Հեզբոլահ» շարժման անդամները՝ առանց վկայակոչելու աղբյուրներ և ապացույցներ:

Politics 13:02 23/10/2019 World
The Israeli military only says the drone “fell” over a Lebanese village near the heavily-guarded border “during routine security activity.” The military declined to comment on the type of drone or the cause of the crash, which took place on Wednesday.
Lebanon’s Hezbollah and Israel fought a monthlong war in 2006.
Lebanon and Israel remain technically in a state of war, though the border has been mostly calm since that conflict.
A Lebanese government investigation concluded last month two Israeli drones were on an attack mission when they crashed in Beirut in August.