Քաղաքական 10:07 09/11/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 8-ին հանդիպում է ունեցել Բելգիայի ֆրանկոֆոն շրջանակների մի խումբ անդամների հետ, որոնց կազմում էին Բելգիայի դաշնային և տարածաշրջանային խորհրդարանների անդամներ, հասարակական, քաղաքական և գիտամշակութային ոլորտների ներկայացուցիչներ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ քննարկվել են քաղաքական, մարդասիրական, գիտակրթական, մշակութային եւ մի շարք այլ ոլորտներում երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ Բելգիայի ֆրանկոֆոն համայնքի եւ կառույցների հետ Արցախի կապերը դինամիկորեն զարգանում են՝ հույս հայտնելով, որ ապագայում դրանք էլ ավելի կամրապնդվեն եւ կընդլայնվեն:

Politics 10:33 09/11/2019 NKR
Artsakh Republic President Bako Sahakyan met a group of members of the Belgian Francophone circles comprising deputies of the Belgian federal and regional parliaments, representatives of the public, political and scientific-cultural spheres.
As the press department at the President’s Office reported, issues related to the bilateral relations in political, humanitarian, scientific-educational, cultural and other spheres were on a discussion agenda.
Sahakyan noted with satisfaction that Artsakh’s relations with the Francophone community and structures of Belgium are developing dynamically voicing hope that they will further on strengthen and expand.