Հասարակություն 13:59 09/11/2019 Արցախ
Նոյեմբերի 3-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 200 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ  2500 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում ձեռնարկել անհրաժեշտ քայլեր մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 27-ից նոյեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 150 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ  1600 կրակոց:

14:29 09/11/2019 Armenia
Azerbaijani military violated the ceasefire regime along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact more than 200 times in the past week, the country’s Defense Ministry said in an official statement on Saturday. In the period from 3 to 9 November, the adversary fired around 2,500 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibers, the ministry added.
The Defense Army frontline units continue to strictly adhere to the fully control the situation on the frontline and continue the reliable protection of combat positions.