Քաղաքական 13:40 09/12/2019 Տարածաշրջան
Թուրքիայի նախագահական տեղեկատվական վարչությունը, ևս մեկ քայլ է արել դեպի Հայոց ցեղասպանության ժխտում՝ ստեղծելով  «1915.gov.tr» անվամբ կայք, որի աշխատանքային լեզուն անգլերենն է: Կայքի նպատակ է հռչակված պայքարել «Հայոց ցեղասպանության պնդումների դեմ»: Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։
Թուրքիայի նախագահականի տեղեկատվության վարչության պետ Ֆահրեթթին Ալթունը, մեկնաբանելով նոր կայքի հիմնումը, ասել է. «Այս կայքը, հենվելով պատմական փաստերի վրա, միջազգային ասպարեզում պատասխանելու է ամեն առիթով մեր դիմաց դրվող Հայոց ցեղասպանության մասին զրպարտությանը»:
Կայքում կան հետևյալ բաժինները՝
«1915-ի իրադարձություններ»,
«Պաշտոնական հրամանագրեր»,
«Դատարանի վճիռներ»,
«Հայկական ահաբեկչություն»,
Հարցուպատասխան»:
Կայքում քարոզվում են Հայոց ցեղասպանության ժխտման վերաբերյալ թուրքական պետության առաջ քաշած այնպիսի թեզեր, ինչպիսիք են «պատմությունը պատմաբաններին թողնելու», «արխիվները բացելու», «ընդհանուր ցավի» «երկկողմանի զոհերի», «3-րդ երկրների խորհրդարանների որոշումներով հայ-թուրքական կարգավորմանը վնասելու» գաղափարները:
Կայքում առանձին բաժնով ներկայացվում են 1975-85թթ. «Հայաստանի ազատագրության հայ գաղտնի բանակի» (ԱՍԱԼԱ) գործողություններից սպանված թուրք դիվանագետների մասին տեղեկություններ:

Politics 15:46 09/12/2019 Region
The Turkish president’s press office has taken another step towards the denial of the Armenian Genocide by launching a new website, 1915.gov.tr, which is aimed at fighting against "Armenian Genocide claims”, Ermenihaber reports.
“This website will respond to Armenian Genocide slander used against our country at every possible opportunity in the international area, by putting historical information and data to the fore," Daily Sabah quoted Turkey’s Presidential Communications Director Fahrettin Altun as saying.
The website features the following sections: The Events of 1915, Official Declarations, Court Decisions, Armenian Terror and Questions and Answers.
The website promotes the ideas of the Turkish state on the Armenian Genocide issue, such as "leaving history to historians", "opening archives", "common sorrow", “fatalities by both sides” and "hurting the Armenian-Turkish settlement by decisions of third-country parliaments".
The website has a separate section on “Turkish diplomats killed in the Armenian Secret Army for the Liberation of Armenia (ASALA) operations” from 1975 to 1985.