17:17 17/12/2019 Արցախ
Դեկտեմբերի 17-ին, ՊԲ-ի կենտրոնական հավաքակետում տեղի է ունեցել դիմավորման հանդիսավոր արարողություն, նվիրված ձմեռային զորակոչի մեկնարկին:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայություն տեղեկացնում են, որ զորակոչիկների առաջին խմբաքանակին շնորհավորելու էին եկել բանակի հրամանատարի 1-ին տեղակալ-շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանը, հրամանատարի՝ ԲՀԱ գծով տեղակալ, գնդապետ Ստեփան Գևորգյանը, ՊԲ-ի ավագ գնդերեցը, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Շնորհավորելով օրվա հերոսներին, բանակի հրամանատարի տեղակալներն ու միջոցառման մյուս բանախոսները արժևորել են օրվա խորհուրդը՝ բանակի սերնդափոխության բնականոն իրականացման և հայոց պետականության առջև ծառացած մարտահրավերներին հաջողությամբ դիմագրավելու համատեքստում, հավաստելով, որ զինակոչիկների ծառայության ամբողջ ընթացքում հանրային բոլոր շրջանակներն ու ՊԲ-ի հրամկազմը կլինեն վերջիններիս կողքին և համատեղ ուժերով կլուծեն ծառայությանը խոչընդոտող բոլոր տեսակի խնդիրները:
Միջոցառման ավարտին զինակոչիկներին բաժանվել են աղոթագրքեր, իսկ հետագա ծառայության վայրերի ընտրությունը տեղի է ունեցել ավանդական վիճակահանության միջոցով:

Общество 17:54 17/12/2019 НКР
17 декабря в Центральном сборном пункте Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) состоялась торжественная церемония, посвященная старту зимнего призыва в армию. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Поздравить первых призывников пришли первый заместитель командующего – начальник штаба АО НКР, генерал-майор Джалал Арутюнян, заместитель командующего Армией обороны Степан Геворкян, представители общественных организаций и пр.
Поздравив призывников, заместители командира армии и другие спикеры мероприятия подчеркнули важность символа дня – в контексте осуществления естественной смены поколений в армии и успешного противодействия стоящим перед армянской государственностью вызовам, заверив, что в ходе несения службы все слои общества и командный штаб АО НКР будут рядом с призывниками и совместными усилиями решат все проблемы, препятствующие службе.
В конце мероприятия призывникам были выданы молитвенники, а процесс выбора места службы состоялось посредством традиционной жеребьевки.