Քաղաքական 10:25 28/12/2019 Հայաստան
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ: Ավելի վաղ նա շնորհավորական ուղերձ էր հղել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։
Վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի Նիկոլ Վլադիմիրի
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:
Մենք բարձր ենք գնահատում Հայաստանի հետ հարաբերությունները, որոնք հիմնված են բարեկամության և հոգևոր մտերմության դարավոր ավանդույթների վրա: Ակնկալում եմ, որ հաջորդ տարի մենք կշարունակենք համատեղ աշխատանքը ռուս-հայկական դաշնակցային կապերի և ամենատարբեր ոլորտներում կառուցողական համագործակցության, ինչպես նաև եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում փոխգործակցության զարգացման ուղղությամբ: Դա, իհարկե, համապատասխանում է մեր եղբայրական ժողովուրդների հիմնարար շահերին:
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր ընտանիքին և մերձավորներին քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություն, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Политика 10:23 28/12/2019 Армения
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил поздравительное послание премьер-министру Армении Николу Пашиняну в связи с предстоящими праздниками Нового года и Рождества. Об этом 28 декабря сообщает пресс-служба главы армянского правительства.
«Сердечно поздравляю вас с Новым годом и Рождеством.
Мы высоко ценим наши отношения с Арменией, основанные на многовековых традициях дружбы и духовной близости. Рассчитываю, что в следующем году мы продолжим совместную работу по развитию российско-армянских союзнических связей и конструктивного сотрудничества в различных областях, а также по развитию сотрудничества в рамках евразийских интеграционных процессов. Это, конечно, соответствует основополагающим интересам наших братских народов.
Желаю Вам, Вашей семье и близким  крепкого здоровья, счастья и успехов, а всем гражданам Армении – мира и процветания», – говорится в послании.