Քաղաքական 12:08 14/01/2020 Հայաստան
Արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հորդանանի արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Այման Սաֆադիի հետ։ Հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել ի լրումն երկու երկրների արտգործնախարարների միջև Երևանում կայացած հանդիպման։
ԱԳ նախարարությունից հայտնում են, որ արտգործնախարարներն անդրադարձել են երկկողմ օրակարգին և բարձր մակարդակով երկխոսության շարունակականությանն առնչվող հարցերի՝ այդ առնչությամբ ընդգծելով բարձրաստիճան շփումների ու փոխայցերի ակտիվացման կարևորություն։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Հայաստանի և Հորդանանին ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային մի շարք հարցերի շուրջ:
Մերձավորարևելյան տարածաշրջանում վերջին զարգացումների առնչությամբ երկուստեք ընդգծվել է  խաղաղ միջոցներով իրադրության լիցքաթափման անհրաժեշտությունը:

Politics 12:41 14/01/2020 Armenia
Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan held on Tuesday a telephone conversation with Ayman Safadi, Minister of Foreign Affairs and Expatriates of the Hashemite Kingdom of Jordan.
The phone call follow the recent Yerevan meeting between the officials, the Armenian Foreign Ministry reported.
Mnatsakanyan and Safadi discussed the bilateral agenda and the continuation of the high-level dialogue, stressing the importance of boosting high-level contacts and mutual visits.
During the phone talks, the foreign ministers of Armenia and Jordan exchanged views on a number of regional issues.
Reflecting on the recent developments in the Middle East, both officials emphasized the need for the de-escalation of situation through peaceful means.