Հասարակություն 09:00 05/02/2020 Հայաստան
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 5-ին՝ ժամը 08:42-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է:
Դժվարանցանելի են Գեղարքունիքի մարզի Ծովագյուղ տանող ճանապարհահատվածը (բուք է), Սոթք-Քարվաճառ (բուք է), Շիրակի մարզի Արթիկ-Ալագյազ ավտոճանապարհները:
Սյունիքի մարզի, Արագածոտնի մարզի Ծաղկահովտի տարածաշրջանի, Քուչակ-Ապարան և Երևան-Սևան ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Սարավան-«Զանգեր» հատվածում տեղում է ձյուն:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ռուսական կողմում կա կուտակված 550 բեռնատար:

Society 10:37 05/02/2020 World
Some roads in Armenia are closed or difficult to pass as of 9:42am Wednesday, February 5, the Ministry of Emergency Situations reported.
Vardenyats Pass is closed.
The roadway leading to Tsovagyugh village of Gegharkunik Province (snowstorm reported), Sotk-Karvachar highway (snowstorm reported) and Artik-Alagyaz highway of Shirak Province are difficult to pass.
The roads of Syunik Province, Tsaghkahovit region of Aragatsotn Province, Kuchak-Aparan and Yerevan-Sevan highways are partly covered with clear ice.
Snowfalls are reported in the town of Ashtarak of Aragatsotn Province and on Saravan-"Zanger" roadway.
According to the Department of Emergency Situations of Georgia's Ministry of Internal Affairs and the Crisis Management Center (CMC) of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia, Stepantsminda-Larsi highway is closed for all types of vehicles.