Հասարակություն 16:20 07/02/2020 Արցախ
2019 թվականի ընթացքում Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության   բուժհաստատություններում  ծնվել  է 1994  երեխա, որոնցից 1015-ը տղաներ են,  979-ը՝ աղջիկներ: Նման տվյալներ է հրապարակել Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը։
Ստեփանակերտի Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոնում ծնվել է 1698 երեխա:Շրջաններից՝ առավելագույն ծնունդները գրանցվել է Մարտակերտում՝159 երեխա, այնուհետև՝ Մարտունիում՝ 88, Հադրութում՝ 36, Շահումյանում՝ 9 և Քաշաթաղում՝ 4:
Արցախից Հայաստանի բուժհաստատություններում ծնվել են 81 նորածին:
Արդյունքում ԱՀ-ում ընդհանուր ծնելիությունը տարվա ընթացքում  կազմել է 2073 երեխա, որոնցից  1058-ը՝տղաներ են, 1015-ը՝ աղջիկներ: Ընդհանուր ծնունդներից 31-ը զույգեր են:

Society 18:10 07/02/2020 NKR
A total of 1994 babies were born in the maternity hospitals of the Republic of Artsakh in 2019, the country’s healthcare ministry reported on Friday. Of them, 1015 are boys and 979 – girls. The ministry said 81 children were born at Armenia’s medical centers. Thus, the total birth rate stood at 2073 in 2019.
In Artsakh, 1698 of the babies were born at Stepanakert's Maternal and Child Health Center. 159 babies were born in Martakert, 88 – in Martuni, 36– in Hadrut, 9 – in Shahumyan and 4– in Kashatagh.