Հասարակություն 09:09 13/02/2020
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 13-ին, ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Սյունիքի մարզի Սիսիան-Գորիս, Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը, Վարդենյաց լեռնանցքը:
Դժվարանցանելի են Սևանի թերակղզուց դեպի Ծովագյուղ գյուղ տանող ավտոճանապարհը և Շիրակի մարզի Ամասիայի և  Աշոցքի տարածաշրջանի ավտոճանապարհները:
Սյունիքի մարզում առկա է բուք:
Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Սյունիքի, Շիրակի մարզերի ավտոճանապարհներին, ինչպես նաև Արագածոտնի մարզի Քուչակ-Ապարան և  Ծաղկահովիտ գյուղի  ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկության համաձայն՝ ռուսական կողմում կա կուտակված 1000-ից ավել բեռնատար ավտոմեքենա:

Society 10:32 13/02/2020 Armenia
Some roads in Armenia are closed or difficult to pass as of 8:30am Thursday, February 13, the Ministry of Emergency Situations reported.
Sisian-Goris highway of Syunik Province, the roadways leading to Amberd Fortress and Lake Kari of Aragatsotn Province, Sotk-Karvachar highway and Vardenyats Pass are closed.
The roadway connecting Sevan Peninsula to the village of Tsovagyukh, as well as the roads of Amasia region of Shirak Province are difficult to pass.
Snowstorm has hit Syunik Province.
The roads of Kotayk, Gegharkunik, Lori, Syunik, Shirak Provinces, as well as Kuchak-Aparan highway and Tsaghkahovit village roads are partially covered with clear ice.