Տնտեսություն 20:18 21/02/2020 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական Միության միջև ընդհանուր ավիացիոն գոտու մասին համաձայնագիրը կստորագրվի 2020 թվականի ընթացքում: Այս մասին  «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրել է Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը:
«Համաձայնագիրը 2017թ. նախաստորագրվել է, սակայն Brexit-ի պատճառով հնարավոր չէր վերջնական ստորագրել այն: Նախատեսվում է, որ  Հայաստանի և ԵՄ-ի միջև ընդհանուր ավիացիոն գոտու մասին համաձայնագիրը կստորագրվի այս տարվա ընթացքում: Համաձայնագրով` Եվրոպայի ողջ օդային շուկան կդառնա մեկ ամբողջական, և կարիք չի լինի առանձին-առանձին պայմաններ հստակեցնել»,- նշել է Ռևազյանը:

Politics 21:46 21/02/2020 Armenia
Armenia will sign the Agreement on Common Aviation Area with the European Union in 2020, Chairwoman of the Civil Aviation Committee Tatevik Revazyan told Armenpress news agency.
As the source reminds, the Agreement was initialed in 2017 and the signing was delayed due to Brexit.  The Agreement, along with several advantages for the sides, provides an opportunity for Armenia to join the common aviation area of the EU, as well as introducing of the EU best practices in the aviation sphere in Armenia.