ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:33 26/02/2020 Հայաստան
«Փաստ». Ինչու է Փաշինյանը հանձնարարել է ուժեղացնել ԱԱԾ գաղտնալսում իրականացնող ստորաբաժանման աշխատանքները
«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստի» աղբյուրների փոխանցմամբ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարել է ուժեղացնել ազգային անվտանգության ծառայության գաղտնալսում իրականացնող ստորաբաժանման աշխատանքներն ու զգալիորեն ավելացնել այդ գործով զբաղվողների քանակը:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ, հանձնարարված է գաղտնալսել ու արտաքին հսկողություն իրականացնել բոլոր այն անձանց նկատմամբ, ովքեր քննադատում են Նիկոլ Փաշինյանին:
Գաղտնալսման ենթակա են ոչ միայն ՀՀ վարչապետին քննադատողները, այլև նրանց ընտանիքների անդամներն ու մերձավորները: Իրավապահ համակարգի մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, գաղտնալսվողների նման աննախադեպ քանակ երբեք չի եղել:
Այլ կերպ ասած, ԱԱԾ -ի ռեսուրսի մի հսկայական հատված կենտրոնացած է երկրի ներսում Փաշինյանի ընդդիմախոսների նկատմամբ հսկողություն իրականացնելու և դրա մասին վարչապետին զեկուցելու վրա: Ըստ նույն աղբյուրի, ԱԱԾ սպաներից շատերը պարզապես ապշած են ստեղծված աննախադեպ վիճակից»:

Пресса дня 12:30 26/02/2020 Армения
«Паст»: Пашинян поручил усилить работу подразделения СНБ, осуществляющего прослушку телефонных разговоров
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что премьер-министр Армении Никол Пашинян поручил усилить деятельность подразделения Службы национальной безопасности, осуществляющей прослушивание телефонных разговоров и значительно увеличить количество сотрудников, которые занимаются прослушкой.
Как передает тот же источник, поручено прослушивать и установить наружное наблюдение за всеми теми лицами, которые критикуют Никола Пашиняна. Прослушке подлежат не только те, кто критикует премьер-министра Армении, но и члены их семьи и близкие. Согласно источнику издания в правоохранительной системе, подобного беспрецедентного числа подлежащих прослушиванию людей не было никогда.
Иными словами, огромная часть ресурсов СНБ сконцентрирована на осуществлении контроля за оппонентами Пашиняна внутри страны и должна докладывать об этом премьер-министру. Как отметил источник газеты, офицеры Службы национальной безопасности ошеломлены создавшейся беспрецедентной ситуацией.