Հասարակություն 12:57 30/03/2020 Հայաստան
Մեկուսացումից ու ինքնամեկուսացումից տասնյակ զինծառայողներ վերադառնում են ծառայության։ Կառավարության նիստում ասաց պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը։
«Այսինքն  մենք խնդիրներ չունենք վերաստուգվելուց հետո»,- նշեց նա։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հաղորդվել էր, հինգ զինծառայողի մոտ  հաստատվել էր կորոնավիրուս։ Նրանց հետ շփում ունեցածները մեկուսացվել էին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանից հետաքրքրվեց՝ վերջին հաստատված թվի մեջ բանակի դեպքերը ներառվա՞ծ են, նա ասաց. «Այո, մեկ դեպք»։
Արսեն Թորոսյանը նաև ասաց, որ նախորդ օրը 250 մարդ դուրս է եկել մեկուսացման վայրերից։
«14 օրվա վերջում,  երբ տեստավորում ենք, մոտավորապես  մինչև 10 տոկոս դրական դեպքեր են լինում, որևէ ախտանիշ չեն ունենում, շարունակում են մնալ մեկուսացման մեջ ևս եկ շաբաթ, բացասական արդյունքի դեպքում դուրս ենք գրում»,-  նշեց նախարարը։

Society 13:36 30/03/2020 Armenia
Dozens of servicemen are returning to military service after isolation or self-isolation, Armenian Defense Minister Davit Tonoyan told a cabinet meeting on Monday.
"That is, no problems are revealed after they undergo medical check-ups again,” he said.
As reported earlier, a total of five servicemen had been diagnosed with the novel coronavirus in Armenia. The soldiers who had had contacts with them were isolated.
Prime Minister Nikol Pashinyan inquired of Health Minister Arsen Torosyan whether the army cases were included in the latest confirmed number. "Yes, one case,” he said.
Arsen Torosyan also said that 250 people had been released from quarantine on Sunday.
"Around 10 percent of the tests carried out at the end of the 14-day quarantine produce positive results. In general, they have no symptoms, remain in isolation for another week and are discharged if testing negative,” the minister said.