Քաղաքական 14:08 25/04/2020 Հայաստան
«Քաղաքականության մեջ յուրաքանչյուր քայլ սառնասիրտ և հավասարակշռված հաշվարկի արդյունք պետք է լինի, և այդ մոտեցմամբ էլ մենք մոտենալու ենք հարաբերություններին»,- Հանրային հեռուստաընկերության «Օրվա հերթապահը» հաղորդաշարին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը՝ պատասխանելով Հայաստան-Թուրքիա չեղած փոխհարաբերությունների մասին հարցերին։
Նրա խոսքով, բացի նրանից, որ ապրում են այդ ժխտված արդարության պայմաններում, դրան ավելանում են նաև այլ քայլեր Թուրքիայի կողմից, որոնք էլ ավելի խորացնում են խնդիրը. դա և՛ փակված սահմանն է, և՛ անվերապահ աջակցությունն Ադրբեջանին Լեռնային Ղարաբաղի հարցում։
«Բոլոր այս հանգամանքները միասին վերցրած մեզ համար հանդիսանում են սպառնալիք, և մենք այդ սպառնալիքին անդրադառնում ենք այնպես, ինչպես պետք է անդրադառնա պետությունը. սառնասիրտ և հավասարակշռված հաշվարկով մենք ապահովում ենք մեր ազգային անվտանգությունը։ Յուրաքանչյուր քայլ մենք անում ենք այնպես, ինչպես անհրաժեշտ է մեր ազգային շահի համար»,- ասել է Զ.Մնացականյանը։

All our steps are called to serve our national interests - FM
"Any action in politics should be a result of a balanced and discreet calculation, and that is what guides us in our relations with others,” Armenia’s FM Zohrab Mnatsakanyan said during an interview with Public TV company when asked to comment on the Armenian-Turkish relations.
In the FM’s words, in addition to the fact that we are living in a reality of denied justice, Turkey exacerbates the situation through its actions – among them keeping the border closed with Armenia and the unilateral support to Azerbaijan in the NK conflict.
“All these circumstances combined pose a threat to us, and we respond to that threat in a way the state should react - that is a balanced and discreet calculation to ensure our national security. All our steps come to serve our national interest,” the minister stressed.