Սպորտ 09:00 02/05/2020 Աշխարհում
«Ռոմա»-ն ուղիներ է փնտրում՝ շարունակելու համագործակցությունը Հենրիխ Մխիթարյանի հետ, որի իրավունքները պատկանում են «Արսենալ»-ին, գրում է news.sportbox.ru- ն:
Նրանք  քննարկում են վարձակալության ժամկետի մեկ տարով երկաձգումը կամ ֆուտբոլիստի վերջնական տեղափոխումը՝ փոխանակման տարբերակով:
«Ռոմա»-ն Մխիթարյանի փոխարեն առաջարկել է 22-ամյա կիսապաշտպան Չենգիզ Յունդերին՝ 10 միլիոն եվրո հավելավճարով: «Արսենալը» հետաքրքրված է Թուրքիայի հավաքականի կիսապաշտպանի տրանսֆերով, հայտնում է «Leggo»-ն:
Այս մրցաշրջանում 31-ամյա  Մխիթարյանը վնասվածքների պատճառով բաց է թողել շատ խաղեր, բայց հասցրել է անցկացնել 13 խաղ, որոնցում նա վեց գոլ է խփել և կատարել է երեք արդյունավետ փոխանցում: Գլխավոր մարզիչ Պաուլո Ֆոնսեկան գոհ է հայ կիսապաշտպանի խաղից և  խնդրում է ակումբին նրան պահել թիմում՝ հաջորդ մրցաշրջանի համար:
«Արսենալը» հույս ունի Մխիթարյանի համար ստանալ 20 միլիոն եվրո: Ֆուտբոլիստի պայմանագիրը լոնդոնյան ակումբի հետ ավարտվում է 2021 թվականի ամռանը:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Մխիթարյանը պատրաստ է հրաժարվել աշխատավարձի մի մասից, որպեսզի մնա «Ռոմա»-ում:

Спорт 18:54 01/05/2020 В мире
«Рома» ищет пути для продолжения сотрудничества с Генрихом Мхитаряном, права на которого принадлежат «Арсеналу», пишет news.sportbox.ru.
Римляне рассматривают продление арендного соглашения на один год или окончательный переход игрока через обмен. «Рома» предложила за Мхитаряна 22-летнего полузащитника Дженгиза Юндера с доплатой в 10 миллионов евро. «Арсенал» заинтересован в трансфере хавбека сборной Турции, сообщает Leggo.
В нынешнем сезоне Серии А 31-летний Мхитарян пропустил много игр из-за травм, но успел сыграть в 13 матчах, в которых забил шесть голов и отдал три результативные передачи. Главный тренер римлян Паулу Фонсека доволен игрой армянского хавбека и просит клуб сохранить его в команде на следующий сезон. «Арсенал» надеется получить за Мхитаряна 20 миллионов евро. Контракт футболиста с лондонским клубом истекает летом 2021 года.