Քաղաքական 17:27 06/05/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 6-ին այցելել է Մեխակավան քաղաք, որտեղ պետական պարգևներ է հանձնել ՊԲ մի խումբ զինծառայողների՝ Արցախի Հանրապետության սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած անձնական արիության համար:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ վախագահը նաևծանոթացել է զինծառայողների կենցաղային պայմաններին, տվել համապատասխան հանձնարարականներ առկա մի շարք խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Politics 17:48 06/05/2020 NKR
Artsakh President Bako Sahakyan visited on May 6 the town of Mekhakavan to hand in state awards to a group of Defense Army servicemen for personal bravery shown while defending Artsakh Republic borders.
As the information department at the President’s Office reported, President Sahakyan inspected the living conditions of the servicemen giving relevant instructions for the solution of a range of existing issues.
Security Council Secretary Arshavir Gharamyan, defense minister Jalal Haroutyunyan and other officials accompanied the President, the source said.