Քաղաքական 17:27 06/05/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 6-ին այցելել է Մեխակավան քաղաք, որտեղ պետական պարգևներ է հանձնել ՊԲ մի խումբ զինծառայողների՝ Արցախի Հանրապետության սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած անձնական արիության համար:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ վախագահը նաևծանոթացել է զինծառայողների կենցաղային պայմաններին, տվել համապատասխան հանձնարարականներ առկա մի շարք խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Политика 18:34 06/05/2020 НКР
Президент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян посетил город Мехакаван, где вручил государственные награды группе военнослужащих Армии обороны за личную отвагу, проявленную при защите границ Республики Арцах. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, президент также ознакомился с бытовыми условиями военнослужащих, дал соответствующие поручения по решению ряда задач.
Главу государства сопровождали секретарь Совета безопасности Республики Арцах Аршавир Гарамян, министр обороны Джалал Арутюнян, другие должностные лица.