Քաղաքական 19:02 30/05/2020 Հայաստան
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը գրել է. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովն այսօր խորհրդակցություն է անցկացրել և հոխորտացել՝ փաստացի և վերջնականապես ընդունելով, որ 2016-ի ապրիլյան գործողությունների նախաձեռնողը ադրբեջանական կողմն է՝ ի դեմս իրեն և իր գերագույն հրամանատարի: Ավելին՝ նա խոստովանեց, որ իրենք այնքան էլ գոհ չեն ապրիլյանի արդյունքներից, իրենց առջև դրված խնդիրը չեն կարողացել լուծել:
Հետևաբար, նա անձամբ պատասխան է տալու ինչպես նախկինում, այնպես էլ այսօրվա ցանկացած բառի, որոշման և ինչպես հայ, այնպես էլ ադրբեջանցի զինծառայողների թափված արյան համար։
Հիշեցնում ենք ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը, որ վաղուց ժամանակն է համակերպվել տարածաշրջանում խաղաղության եւ ռազմական համազորության հետ:
Հակառակ դեպքում հայկական զինված ուժերը ամենայն վճռականությամբ, արհեստավարժությամբ և ավերիչ հարվածներով ստիպված կլինեն բազմապատկելու 1994 թթ-ի եռակողմ հրադադարի արդյունքները և պաշտպանելու Հայաստանի ու Արցախի միասնական անվտանգությունը»:

Politics 19:46 30/05/2020 Armenia
“Azerbaijani Defense Minister Zakir Hasanov held a consultation today and came up with new threats, admitting, in fact, that the initiator of the April 2016 military actions was the Azerbaijani side though himself and his Commander-in-Chief,” Spokesperson at Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan wrote on Facebook. Stepanyan noted that Hasanov had confessed they were not that happy about the war outcome as they failed to implement the military tasks.
“Consequently, he is personally responsible for every word, decision and the blood of both Armenian and Azerbaijani servicemen in the past and today,” Stepanyan noted, calling on the military-political leadership of Azerbaijan to realize that “the time has come to reconcile themselves with the peace in the region and the existing military balance.”
“Otherwise, the Armenian Armed Forces would have nothing but multiply the results of the 1994 trilateral ceasefire agreement and protect the common security of Armenia and Artsakh with resolve, professionalism and deadly strikes,” Stepanyan concluded.