Մշակույթ 09:27 16/06/2020 Հայաստան
Հայաստանի Ազգային պատկերասրահի տնօրենի  թափուր հաստիքի համար կարգի համաձայն կհայտարարվի մրցույթ։ Panorama.am-ը տեղեկացավ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության վարչությունից։
Հայտնում են նաև, որ ՀԱՊ տնօրեն Արման Ծատուրյանի 5 տարվա աշխատանքային պայմանագրի ժամկետը լրանում է հունիսի 18-ին, և այդ հիմքով նա ազատվելու է զբաղեցրած պաշտոնից։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Հայաստանի Ազգային պատկերասրահի տնօրեն Արման Ծատուրյանը տեղեկացրել էր այսօրվանից լիազորությունների դադարեցման մասին։

Будет объявлен конкурс на замещение вакантной должности директора Национальной галереи Армении
На замещение вакантной должности директора Национальной галереи Армении будет объявлен конкурс, согласно установленному порядку. Об этом Panorama.am сообщили из пресс-службы министерства образования, науки, культуры и спорта РА.
Согласно информации, Арман Цатурян был назначен на эту должность сроком на 5 лет, этот срок истекает 18 июня, на этом основании он освобожден от занимаемой должности.
Напомним, накануне, 15 июня, директор Национальной галереи Армении Арман Цатурян сообщил о прекращении полномочий.
А. Цатурян был назначен на должность директора Национальной галереи Армении в 2015 году, победив в объявленном конкурсе на замещение вакантной должности.