Իրավունք 14:36 27/06/2020 Հայաստան
ՔԿ. Facebook-ի օգտատիրոջ կողմից ցինիզմով խուլիգանություն կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրգործն ուղարկվել է դատարան
Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում ավարտվել է «Facebook»  սոցիալական կայքի օգտատիրոջ կողմից բացառիկ ցինիզմով զուգորդված, բռնություն գործադրելու սպառնալիքով խուլիգանություն կատարելու դեպքի առթիվ  հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ մինչդատական վարույթում իրականացված քննչական և այլ դատավարական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ «Facebook»  սոցիալական կայքի «Narek Sargsyan»  օգտատերը, ուղիղ եթերում, ինչպես նաև անհասցե սոցիալական բաց հարթակում, խոսելով Հայաստանի Հանրապետությունում տեղի ունեցած մի քանի դեպքերի մասին, դրանց մասնակիցների հասցեին հնչեցրել է սեռական բնույթի հայհոյանքներ, լկտի ու վիրավորական արտահայտություններ՝ ուղեկցված բռնություն գործադրելու սպառնալիքներով:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝  օգտատիրոջը մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի (խուլիգանություն) 3-րդ մասի 5-րդ կետով, և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:

Law 15:55 27/06/2020 Armenia
Preliminary investigation of the criminal case initiated on ‘online hooliganism combined with exceptional cynicism, threatening to use violence’ committed on «Facebook» social network by a user «Narek Sargsyan» was completed. As Armenia’s Investigative Committee reported, in the result of investigatory actions conducted during pretrial proceeding was particularly found out that during a 21-minute Facebook live user “Narek Sargsyan” scolded several incidents that had happened in Armenia and those involved in them, uttered impudent and insulting expressions also threatening to use violence.
A criminal case was initiated according to the Point 5 of the Part 3 of the Article 258 of RA Criminal Code on online hooliganism combined with exceptional cynicism, threatening to use violence.
Preliminary investigation was completed and the criminal case with the bill of indictment was sent to court, the Committee said.