Քաղաքական 16:10 14/07/2020 Հայաստան
«ՀՀ զինված ուժերն իրենց առջև դրված խնդիրն իրականացնում են բարձր մակարդակով»,-հայտարարել է պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ «Ազատություն» ռկ-ի հետ զրույցում մինչ դատական նիստին ներկայանալը։
Օհանյանի գնահատմամբ, Հայաստանի ու Ադրբեջանի սահմանին տեղի ունեցողը լոկալ ընդհարում է։
«Մեր զինված ուժերը, հասարակությունը պետք է պատրաստ լինեն։ Այս լոկալ ընդհարումները միշտ հետևանքներ ունենում են։ Աստված չանի, որ սա վերածվի լայնամաշտաբ պատերազմի, բայց գտնում եմ, որ այն հիմքն ու տվյալները չկան, որ լայնամաշտապ գործողությունների մասին կվկայեն»,- ասել է նախկին նախարարը։
Ս. Օհանյանը համոզված է, որ Հայաստանի զինված ուժերը, Արցախի պաշտպանության բանակը պատրաստ են ցանկացած գործողության, ոչ միայն պաշտպանական, այլև կանխարգելիչ, պատժիչ ու պարտադրող գործողությունների։

Politics 19:50 14/07/2020 Armenia
“The Armenian Armed Forces fulfill the tasks set before them on a high level,” former Defense Minister Seyran Ohanyan told RFE/RL’s Armenian Service on Tuesday. In Ohanyan’s words, the ongoing military actions on the Armenian-Azerbaijani border are local clashes.
“Our Armed Forces, the society should be ready. These local clashes always have consequences. Got forbid this will not lead to full scale war and i see there no grounds and prerequisites for large scale war military actions,” the former defense minister noted.
Ohanyan next expressed confidence in the Armed Forces of Armenia and the Artsakh Defense Army are ready for not only defense but also preemptive, punitive and compelling actions.