Հասարակություն 12:46 22/08/2020 Արցախ
Օգոստոսի 16-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման  գոտում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 350 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  ավելի քան 3500 կրակոց: Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Համեմատության համար նշենք, որ նախորդ շաբաթ՝ օգոստոսի 9-15-ը, շփման  գոտում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  ավելի քան 6000 կրակոց:

Politics 17:10 22/08/2020 Region
Azerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 350 times in the past week, the Artsakh Defense Ministry reported.
In the period from August 16 to 22, the Azerbaijani forces fired more than 3,500 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibers, the source said.
The Defense Army’s frontline troops maintain full control on the frontline and continue to confidently fulfill their combat duties.
To remind, the Azerbaijani forces fired 6000 shots toward the Artsakh defense positions in the previous week.