Հասարակություն 13:29 26/08/2020 Հայաստան
«Փլատակների տակից դուրս բերվեց երրորդ տուժածը, որը մահացած էր։ Փրկարարները նրան տեղափոխել են շտապօգնության մեքենա։ Ամբողջովին փլատակի  տակ էր մնացել։ Հավանաբար քնած էր եղել, քանի որ մահճակալի հատվածները քանդեցին»,- լրագրողներին ասաց արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը։
Նա երրորդ հարկի բնակիչն է եղել։ Տղամարդը 56 տարեկան էր։
Նախարարը նշեց, որ իրենց ունեցած նախնական տեղեկություններով, պետք է հենց երեք մարդ մնացած լինեին փլատակների տակ, որից երկուսին ավելի վաղ դուրս էին հանել։ Տուծաժները հոսպիտալացվել էին։ Որոնողական աշխատանքները դեռ շարունակվում են։
Հիշեցնենք՝  ԱԻ նախարարությունից հայտնել էին, որ օգոստոսի 26-ին, ժամը 07:18-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի է ունեցել պայթյուն, շենքը մասնակի փլուզվել է։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից հինգ մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք, Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի երկու փրկարարական խումբ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ և Բուժապահովման վարչության հերթապահ խմբերը, Հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը։ Նախնական վարակածով պայթյունի պատճառ է դարձել բնական գազի արտահոսքը։ Մասնակի փլուզվել է նույն շքամուտքում գտնվող 12 բնակարան։

Society 15:56 26/08/2020
The body of a 56-year-old man, who died when the residential building partially collapsed on Wednesday morning in Yerevan, was recovered, according to the Minister of Emergency Situations Feliks Tsolakyan.
"The third person who suffered from the collapse was removed from the wreckage. The rescue team passed the body to ambulance service. Most probably, he was asleep in the apartment on the third floor when the collapse came," the minister said.
To remind, the explosion occurred at 07:18 on Wednesday morning in a four-story residential building in Qanaqer-Zeytun administrative district of the capital city. Preliminary data suggests that the gas explosion was recorded in one of the entrances of the building, damaging 12 apartments. 19 people have been pulled out of the rubble.Two residents suffered injuries and hospitalized in Heratsi Hospital complex, one of them in grave condition.