Քաղաքական 09:00 31/08/2020 Հայաստան
Բանակցություններ են ընթանում ՍՈւ-30ՍՄ կործանիչների նոր խմբաքանակ ձեռք բերելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտարարել է պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Ազատություն» ռկ-ին տված հարցազրույցում։
Դավիթ Տոնոյանն ասել է, որ Հայաստանի պաշտպանության նախարարության և Ռուսաստանի Միավորված ավիաշինարարական ընկերության միջև ստորագրվել է Սու-25-ի արդիականացման և վերանորոգման պայմանագիր։
Պայմանագիրը կնքվել է «Պատրիոտ» կոնգրես-ցուցահանդեսային կենտրոնում՝ «Բանակ-2020» միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովի շրջանակներում:
«Կնքվեց 4 Սու-25-երի արդիականացման ծրագիր, որը տարիներ շարունակ չի հաջողվել իրականացնել:
Ռազմարդյունաբերության ոլորտում բավականին հետաքրքիր լուծումներ են եղել, ինձ ոգեշնչում է մասնավոր կազմակերպությունների ներգրավվածությունը, համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծումը ռազմարդյունաբերության ոլորտում»,-ասել է Տոնոյանը։

Политика 09:53 31/08/2020 Армения
В настоящее время ведутся переговоры о приобретении новой партии истребителей Су-30СМ. Об этом в интервью радио «Азатутюн» («Свобода») заявил министр обороны Армении Давид Тоноян.
Давид Тоноян отметил, что между Министерством обороны Армении и Объединенной авиастроительной корпорацией России подписан контракт на модернизацию и ремонт «Су-25».
Соглашение подписано в конгрессно-выставочном центре «Патриот» в рамках международного военно-технического форума «Армия-2020».
«Подписана программа модернизации четырех “Су-25”, которую не удавалось реализовать годами. Были довольно интересные решения в сфере военной промышленности, меня вдохновляет привлечение частных организаций, создание совместных предприятий в сфере военной промышленности», – отметил глава Минобороны Армении.