Քաղաքական 11:23 04/09/2020 Հայաստան
89 պատգամավորով սկսելով ԱԺ արտահերթ նիստը խորհրդարանի Նախագահ Արարատ Միրզոյանը հույս հայտնեց, որ պատգամավորները լավ են անցկացրել ամառային արձակուրդները:
Վերջինս հայտնեց, որ արտահերթ նիստը հրավիրվել է կառավարության նախաձեռնությամբ և օրակարգում ընդգրկված է մեկ հարց՝ ՀՀ բնակչության սանիտարահամաճարակային անվտանգության մասին օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը  երկու ընթերցմամբ ընդենելու հարցը:
Արարատ Միզոյանը շնորհակալություն հայտնեց պատգամավորական մանդատը վայր դրած Մանե Թանդիլյանին համատեղ աշխատանքի համար և ամբիոնի մոտ երդման հրավիրեց  «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության կողմից թիվ 4  ընտրատարածքում երկրորդ ամենաշատ ձայներ ստացած Ստեփան Ստեփանյանին, որը ԿԸՀ-ի որոշմամբ փոխարինել է Թանդիլյանին:
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Ռաֆիկ Գրիգորյանը, ներկայացնելով նախագծի ընդունման հրատապ ռեժիմի անհրաժեշտություն, հայտնեց, որ այն  պայմանավորված է արտակարգ դրության ռեժիմը չերկարացնելու գործիքակազմի ապահովմամբ՝ քանի որ գտնում են, որ հայտարարված արտակարգ դրության պատճառների դեմ պետք է արդել պայքարել ոչ արտակարգ դրության ռեժիմով:

Politics 12:49 04/09/2020 Armenia
The Armenian National Assembly started a special sitting on Friday in attendance of a new lawmaker from the opposition Bright Armenia faction.
MPs are set to debate the package of draft amendments to the law on ensuring sanitary-epidemic safety of the Armenian population, that would allow the authorities to continue imposing coronavirus restrictions without again extending the state of emergency.
At the beginning of the sitting, Speaker Ararat Mizoyan thanked Bright Armenia MP Mane Tandilyan, who resigned last month, for joint work and invited her replacement, Stepan Stepanyan, to take the floor to swear in.
Stepanyan secured the second highest number of votes after Tandilyan in the rating system of the 2018 snap parliamentary elections.