Քաղաքական 16:29 11/09/2020 Հայաստան
Սեպտեմբերի 10-ին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության երիտասարդական կազմակերպության հիմնական ակտիվը մասնակցել է #ԵԿՍևան ամենամյա երիտասարդական հավաքին։
ՀՀկ Եկ Երևանի խորհուրդի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, ամբողջ Հայաստանից շուրջ 260 մասնակիցները հանդիպում ունեցան ՀՀ երրորդ Նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ։
Շուրջ 3 ժամ տևած բաց ու անկաշկանդ զրույցի ընթացքում երիտասարդները Նախագահի հետ քննարկեցին կուսակցության տեսլականը, առկա ներքաղաքական իրավիճակը և այլ հարցեր։
Քննարկման ընթացքում հնչեցված հարցերի մեծ մասը վերաբերվում էր Արցախի շուրջ ծավալվող իրադարձություններին և տարածաշրջանային քաղաքականությանը։
Հավաքի շրջանակներում ներկայացվել է երիտասարդական կազմակերպության աշխատանքների հաշվետվությունը։ Ըստ ներկայացված տվյալների 2018 թվականի ապրիլից ցայսօր կուսակցության անդամության դիմում ներկայացրածների շուրջ 75%-ը երիտասարդներ են։ Հավաքը կշարունակվի նաև սեպտեմբերի 11-ին՝ օրակարգում ակտիվ սպորտային հանգիստ է։

Политика 17:13 11/09/2020 Армения
Основной актив молодежной организации Республиканской партии Армении (РПА) 10 сентября принял участие в ежегодном молодежном слете на озере Севан. Об этом сообщили в пресс-службе молодежной организации РПА.
Около 260 участников со всей Армении встретились с третьим президентом Армении, председателем РПА Сержем Саргсяном. В ходе продлившейся около 3 часов открытой и непринужденной беседы молодые люди обсудили с экс-президентом видение партии, текущую внутриполитическую ситуацию в стране и другие вопросы.
Большая часть озвученных в ходе встречи вопросов касалась событий, разворачивающихся вокруг Арцаха, а также региональной политики.
В рамках слета был представлен отчет о деятельности молодежной организации РПА. Согласно отчету, около 75% подавших заявку на членство в партии с апреля 2018 года – молодые люди.