Քաղաքական 20:01 15/09/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 15-ին ընդունել է ԱՀ Ազգային ժողովի «Արդարություն» խմբակցության պատգամավորներին: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի նախագահի աշխատակազմը։
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել օրենսդիր-գործադիր փոխգործակցության մակարդակը՝ ընդգծելով, որ դրանում կարևոր ներդրում ունեն Ազգային ժողովում ներկայացված բոլոր խմբակցությունները:
Հանդիպման ընթացքում խմբակցության պատգամավորները հանրապետության նախագահին են ներկայացրել իրենց հուզող հարցերը երկրի կենսագործունեության տարբեր ոլորտների վերաբերյալ: Քննարկվել են հանրապետության առջև ծառացած արտաքին և ներքին մարտահրավերներին վերաբերող որոշ խնդիրներ:

Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan on Tuesday received deputies of the Justice faction of the National Assembly, his office said.
The Artsakh leader highly appreciated the level of interaction between the legislative and executive branches of power, stressing that all factions represented in the National Assembly play an important role in this matter.
During the meeting, the faction MPs presented to the president their concerns on various spheres of the country's life. Some issues related to the external and internal challenges facing the republic were on the discussion agenda.