Քաղաքական 20:01 15/09/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 15-ին ընդունել է ԱՀ Ազգային ժողովի «Արդարություն» խմբակցության պատգամավորներին: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի նախագահի աշխատակազմը։
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել օրենսդիր-գործադիր փոխգործակցության մակարդակը՝ ընդգծելով, որ դրանում կարևոր ներդրում ունեն Ազգային ժողովում ներկայացված բոլոր խմբակցությունները:
Հանդիպման ընթացքում խմբակցության պատգամավորները հանրապետության նախագահին են ներկայացրել իրենց հուզող հարցերը երկրի կենսագործունեության տարբեր ոլորտների վերաբերյալ: Քննարկվել են հանրապետության առջև ծառացած արտաքին և ներքին մարտահրավերներին վերաբերող որոշ խնդիրներ:

Политика 19:28 15/09/2020 НКР
15 сентября президент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян принял депутатов фракции «Справедивость» Национального собрания Республики Арцах. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Глава государства высоко оценил уровень взаимодействия между законодательной и исполнительной ветвями власти, подчеркнув, что в этом деле важную роль играют все фракции, представленные в парламенте республики.
В ходе встречи члены фракции представили президенту волнующие их вопросы, касающиеся всех сфер жизнедеятельности страны, равно как и внешних и внутренних угроз.