Հասարակություն 16:00 26/09/2020 Արցախ
Սեպտեմբերի 20-26-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 330 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
Համեմատության համար նշենք, որ նախորդ շաբաթ՝ սեպտեմբերի 13-19-ը շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 295 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2300 կրակոց:

Politics 17:02 26/09/2020 Armenia
The Azerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 330 times over the past week.
In the period from 20-26 September, the adversary fired more than 3,000 shots towards the Artsakh defense positions from firearms of different calibers, the Artsakh Defense Ministry said in a statement on Saturday.
The Defense Army’s frontline troops control the operative tactical situation and take necessary measures to ensure the reliable protection of combat positions.
To remind, the Azerbaijani forces had violated the ceasefire more than 295 times in the previous week, releasing nearly 2,300 shots towards the Artsakh defense positions.