Այս պահին կայուն լարվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում պահպանվում է. ՊԲ
«Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն լարվածություն:
Առանձին ուղղություններում շարունակվել են փոխհրաձգությունները հրետանային ու հրաձգային զինատեսակներից:
Մարտակարգերը բարելավելու նպատակով հակառակորդը փորձել է իրականացնել որոշակի վերախմբավորումներ ու զորաշարժեր, որոնք ժամանակին հավաստանշվել ու կանխվել են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից: Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխության չի ենթարկվել:
Այս պահին կայուն լարվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում պահպանվում է: ՊԲ ստորաբաժանումներն ու մարտական խնդիրներ կատարող ազատամարտիկները պատրաստ են հետագա մարտական գործողություններին»։

Политика 09:59 01/10/2020 НКР
Минобороны Арцаха: В настоящее время по всем направлениям линии фронта сохраняется стабильная напряженность
Министерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) распространило сообщение, в котором говорится:
«Ночью в зоне арцахско-азербайджанскогоко нфликта сохранялась относительно стабильная напряженность.
По отдельным направлениям продолжались перестрелки из артиллерийского и стрелкового вооружений.
С целью улучшения тактического положения противник попытался произвести некоторые перегруппировки и перемещения войск, которые были своевременно зафиксированы и пресечены подразделениями Армии обороны Арцаха.
Оперативно-тактическая обстановка не претерпела изменений.
В настоящее время по всем направлениям линии фронта сохраняется стабильная напряженность. Подразделения Армии обороны Арцаха и выполняющие боевые задачи воины-освободители готовы к дальнейшим боевым действиям».