Հասարակություն 18:03 08/10/2020 Հայաստան
Շուշիում եկեղեցու մոտ հրետակոծության հետևանքով վիրավորվել է արտասահմանցի լրագրող։ Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն ՊՈԱԿ-ի նախագահ Հովհաննես Մովսիսյանի փոխանցմամբ,  նրան տեղափոխել են հիվանդանոց։
Հայկական տեղեկատվական միասնական կենտրոնի փոխանցմամբ, Ղազանչեցոց եկեղեցու թիրախավորման հետևանքները լուսաբանելու ընթացքում վիրավորված լրագրողը ռուս է։ Այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում։
Ավելի ուշ Հովհաննես Մովսիսյանը հայտնեց, որ Շուշիում վիրավորված լրագրողները մի քանիսն են, նրանցից մեկի վիճակը ծանր է, Ստեփանակերտից ստացված նախնական տվյալներով ռուս լրագրողին վիրահատում են։
Հիշեցնենք, որ թշնամի Ադրբեջանն այսօր հարվածել է Շուշիի խորհրդանիշին՝ Ղազանչեցոց եկեղուցուն, որը 90-ականների պատերազմից հետո վերակառուցվել էր։

Politics 19:08 08/10/2020 NKR
A foreign journalist has been injured as a result of shelling of the Holy Saviour Ghazanchetsots Cathedral by Azerbaijani forces in Shushi. As Director at the Center of public relations and information at the Office of the Prime Minister Hovhannes Movsisyan informed, the injured journalist and is currently undergoing surgery.
Movsisyan later updated that during the shelling several local and foreign journalists were injured, the health condition of one of them, reportedly Russian, is assessed as serious.
To remind, earlier today the Azerbaijani forces hit the Ghazanchetsots Church, the symbol of the Artsakh town of Shushi.
Armenian Ombudsman Arman Tatoyan reported that at the moment of Azerbaijani strikes only children and women were in the Cathedral‘s basement.