Քաղաքական 09:25 12/10/2020 Արցախ
Արցախի ՊՆ. Իրադրությունն իր օգտին փոփոխելու թշնամու բոլոր փորձերը կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից
Գիշերվա ընթացքքում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Հակառակորդը ակտիվություն է դրսևորել հատկապես հյուսիսային, հյուսիս-արևելյան և հարավային ուղղություններում: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը իր օգտին փոփոխության ենթարկելու թշնամական ուժերի բոլոր փորձերը կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից: Հակառակորդը ունի մարդկային ուժի և զինտեխնիկայի մեծաթիվ կորուստներ:
Առավոտյան հակառակորդի կողմից վերսկսվել են հրետանու կրակով ուղեկցվող հրաձգությունները, որոնք ճնշվում են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված համարժեք գործողությունների արդյունքում:

Politics 09:36 12/10/2020 NKR
The situation has been relatively stable overnight but tense on all the sections of the frontline, Artsakh Defense Army reported on Monday.
As the source said, the adversary has been particularly active in the Northern, North-Eastern and Southern sections. All attempts to tilt the operational and tactical situation more in their favor were stopped by the units of the Defense Army. The adversary suffered great losses of manpower and military equipment.
It added that the adversary restarted shootings with artillery fire in the morning. These operations are being stopped by the appropriate actions undertaken by the units of the Defense Army, according to the source. Azerbaijani forces are intensively shelling the southern front.