Քաղաքական 09:44 31/10/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության Բանակը հայտարարություն է տարածել այս գիշեր և առավոտյան ռազմաճակատում տիրող իրավիճակի մասին:
Հայտարարության մեջ ասվում է .
«Հակառակորդի խմբավորումների տեղաբաշխման շրջաններում գիշերվա ընթացքում շարունակվել են լրահետախուզման և կրակային խոցման միջոցառումները: Ոչնչացվել է թշնամական մեկ ավտոմեքնա՝ բեռնված զինամթերքով:
Ուժերի դասավորվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջող պաշտպանական մարտեր են վարել հյուսիս-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Յուրային զորքերի կողմից խոցվել են նաև թշնամական 1 տանկ, 1 հետևակի մարտական մեքենա և 5 անօդաչու թռչող սարք:
Առավոտյան վերսկսվել են մարտական գործողությունները նշված ուղղություններում: Հակառակորդը շարունակում է բացի պաշտպանական բնագծերից թիրախավորել նաև խաղաղ բնակավայրերն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Թշնամական ուժերը կիրառել են նաև Ժնևյան կոնվենցիաներով արգելված և քիմիական զենքի տարրեր (սպիտակ ֆոսֆոր) պարունակող զինատեսակ:

Artsakh military: Alignment of forces in all frontline directions remained unchanged
Overnight, recon and counterstrike operations continued in areas where Azerbaijani guns were deployed, the Artsakh Defense Army said in a statement on Saturday, adding one Azerbaijani vehicle loaded with ammunition was destroyed.
“The alignment of forces in all directions of the frontline remained unchanged. The Defense Army conducted successful defensive battles in the northeastern, southern and south-western directions. One enemy tank, 1 infantry fighting vehicle and 5 drones were hit by our troops,” the military said.
In the morning, hostilities resumed in the same directions. In addition to defense lines, the Azerbaijani forces continue to target peaceful settlements and civilian infrastructure of Artsakh, the Defense Army said.
“The forces of the adversary employed weapons containing chemical components (white phosphorus) prohibited by international conventions.