Քաղաքական 09:44 31/10/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության Բանակը հայտարարություն է տարածել այս գիշեր և առավոտյան ռազմաճակատում տիրող իրավիճակի մասին:
Հայտարարության մեջ ասվում է .
«Հակառակորդի խմբավորումների տեղաբաշխման շրջաններում գիշերվա ընթացքում շարունակվել են լրահետախուզման և կրակային խոցման միջոցառումները: Ոչնչացվել է թշնամական մեկ ավտոմեքնա՝ բեռնված զինամթերքով:
Ուժերի դասավորվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջող պաշտպանական մարտեր են վարել հյուսիս-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Յուրային զորքերի կողմից խոցվել են նաև թշնամական 1 տանկ, 1 հետևակի մարտական մեքենա և 5 անօդաչու թռչող սարք:
Առավոտյան վերսկսվել են մարտական գործողությունները նշված ուղղություններում: Հակառակորդը շարունակում է բացի պաշտպանական բնագծերից թիրախավորել նաև խաղաղ բնակավայրերն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Թշնամական ուժերը կիրառել են նաև Ժնևյան կոնվենցիաներով արգելված և քիմիական զենքի տարրեր (սպիտակ ֆոսֆոր) պարունակող զինատեսակ:

Политика 10:10 31/10/2020 Регион
Министерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) представило обстановку в зоне арцахско-азербайджанского конфликта:
«В течение ночи в районах размещения группировок противника продолжались мероприятия по разведке и огневому поражению. Одна вражеская машина, груженная боеприпасами, была уничтожена.
Расстановка сил на всех направлениях линии фронта осталась неизменной. Подразделения Армии обороны Арцаха вели успешные оборонительные бои на северо-восточном, южном и юго-западном направлениях. Армянскими войсками подбит один вражеский танк, 1 БМП, 5 БПЛА Азербайджана.
Утром боевые действия на указанных направлениях возобновились. ВС Азербайджана, помимо оборонительных рубежей, продолжают брать под прицел также мирные населенные пункты и гражданские инфраструктуры.
Вражеские силы применили также оружие, запрещенное Женевскими конвенциями и содержащее элементы химического оружия (белый фосфор).