Հասարակություն 14:21 06/11/2020 Արցախ
Ստեփանակերտի հրթիռակոծության հետևանքով զոհվածները երկու եղբայրներ են ու նրանց տատիկը. Արցախի Հանրային ՀԸ
Ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից նոյեմբերի 5-ի լույս 6-ի գիշերվա ընթացքում Ստեփանակերտի բնակելի թաղամասերից մեկի ուղղությամբ հրթիռակոծության հետևանքով երկհարկանի առանձնատունը գերթե ամբողջությամբ ավերվել է։ Հարվածի պահին բնակիչներից երեքը տանն են եղել, զոհվել են։ Արցախի Հանրային հեռուստաընկերությունը հայտնում է, որ հրթիռակոծության հետևանքով զոհվել են երկու եղբայրներ ու նրանց տատիկը։
Փրկարար ուժերի վարչության պետն ընդգծում է, որ թշնամին հարվածել է Ստեփանակերտի բնակելի թաղամասերից մեկի կենտրոնական հատվածին, որը ռազմական առումով իրենից վտանգ չի ներկայացնում, մոտակա ոչ մի տարածքում որևէ ռազմական օբյեկտ չի եղել, այսինքն՝ հրթիռակոծություն իրականացվում է խաղաղ բնակավայրի վրա։
Ավելի վաղ Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնել էր, որ ադրբեջանաթուրքական ուժերն ամբողջ գիշեր ինտենսիվ կրակի տակ են պահել Շուշի և Ստեփանակերտ քաղաքները։ Հրթիռակոծության հետևանքով Շուշիում հրդեհվել են մի քանի բնակելի տներ, իսկ մայրաքաղաքում կան ավերածություններ։  Քաղաքացիական բնակչության շրջանում նախնական տվյալներով կա 3 զոհ։

Политика 15:51 06/11/2020 Регион
Общественное телевидение Арцаха: В результате ракетного обстрела со стороны Азербайджана в Степанакерте погибли братья и их бабушка
В ночь с 5 на 6 ноября, в результате ракетного обстрела вооруженными силами Азербайджана одного из жилых районов столицы Республики Арцах (НКР) –  Степанакерта – был практически полностью разрушен двухэтажный частный дом. В момент удара трое из жильцов находились дома, все трое погибли. Общественное телевидение Арцаха сообщает, что вследствие ракетного обстрела погибли два брата и их бабушка.
Начальник управления Спасательных сил подчеркивает, что враг ударил по центральной части одного из жилых кварталов Степанакерта, который не представляет какой-либо угрозы с военной точки зрения, в близлежащих районах нет военных объектов, то есть ракетный обстрел осуществляется по мирному населенному пункту.
Ранее, Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах сообщила, что азербайджано-турецкие силы на протяжении всей ночи держали под интенсивным огнем города Шуши и Степанакерт в Арцахе. Вследствие ракетного обстрела в Шуши в нескольких жилых домах произошел пожар, в столице Степанакерте есть разрушения. По предварительным данным, среди мирного населения есть 3 погибших.