Քաղաքական 20:42 09/11/2020
Ադրբեջանի կողմից Նախիջևանի հետ Հայաստանի սահմանին ռուսական ուղղաթիռի խոցման արդյունքում 2 օդաչու զոհվել է
Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը հաստատեց, որ Հայաստանի տարածքում խոցվել է  ռուսական Ми-24 ուղղաթիռ։ Այս մասին գրում է Tass-ը։
Ռուսաստանի ՊՆ-ից հայտնել են,  որ ուղղաթիռը խոցվել է դյուրակիր զենիթահրթիռային համակարգից։
Ուղղաթիռն ընկել է լեռնային տարածքում, անձնակազմի երկու անդամ զոհվել է, երրորդը վնասվածքներով տեղափոխվել է աէրոդրոմ:
«Գյումրիում տեղակայված Ռուսաստանի Դաշնության 102-րդ ռազմաբազայի հրամանատարությունը հետաքննում է, թե ով է խփել ռուսական Ми-24 ուղղաթիռը Հայաստանի վրայով»,-ասվում է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ։

Politics 21:15 09/11/2020 Armenia
Two crew members were killed and one was injured after a Russian Mi-24 helicopter was downed over Armenia near the border with Azerbaijan from a man-portable air-defense system, TASS reported, citing the Russian Defense Ministry.
"On November 9, at about 17:30 Moscow time, a Russian Mi-24 helicopter came under fire from the ground from a man-portable air-defense system when accompanying a vehicle convoy of the 102nd Russian military base on the territory of the Republic of Armenia in the airspace close to the Armenian settlement of Yeraskh near the border with the Nakhchivan Autonomous Republic (the Republic of Azerbaijan)," the Russian Defense Ministry stated.
"Two crew members were killed, one was evacuated with moderate injuries to the home air base," the ministry added.