Քաղաքական 14:53 10/11/2020 Արցախ
Արայիկ Հարությունյանը ՀՀ խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերին առաջարկում է քննարկումներ ծավալել Ստեփանակերտում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ֆեյսբուքի իր էջում գրում է.
«Ստեղծված բարդ քաղաքական իրավիճակը մեր իրականության մեջ ինքնաբերաբար նոր օրակարգ է ձևավորել: Այն հայկական քաղաքական դաշտի հիմնական դերակատարների հետ քննարկելու և եղած ամբողջ տեղեկատվությունը ներկայացնելու նպատակով դիմում եմ ՀՀ խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերին՝ Ստեփանակերտ այցելելու և տեղում քննարկումներ ծավալելու համար:
Վաղը՝ նոյեմբերի 11-ին, պատրաստ եմ ընդունելու ՀՀ Ազգային ժողովում ներգրավված քաղաքական ուժերի ղեկավար կազմերին:
Այնուհետև հանդիպումների շարքը, ըստ նախատեսվածի, պատրաստ եմ շարունակելու նաև արտախորհրդարանական ուժերի հետ»:

Политика 15:46 10/11/2020 НКР
А. Арутюнян предлагает парламентским и внепарламентским политсилам Армении провести обсуждения в Степанакерте
«Нынешняя сложная политическая обстановка автоматически сформировала новую повестку в нашей действительности. Чтобы обсудить эту повестку с основными акторами, представляющими армянское политическое поле, и представить им всю имеющуюся информацию, обращаюсь к парламентским и внепарламентским политическим силам РА – посетить Степанакерт и на месте вести обсуждения.
Завтра, 11 ноября, готов принять в Степанакерте руководство фракций Национального Собрания РА. Затем серию встреч готов продолжить и с внепарламентскими политсилами».