Քաղաքական 12:04 10/11/2020 Արցախ
ԱՀ ԱԻ պետականծառայության տնօրեն գեներալ-մայոր Կարեն Սարգսյանն այսօր ծառայության բոլոր ստորաբաժանումների պատասխանատուների հետ անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն։ Այս մասին տեղեկանում ենք ԱՀ ԱԻՊԾ լրատվական բաժնից։
«Սեպտեմբերի 27-ից ավելի ուժեղացված ռեժիմով աշխատող փրկարարներն անցած պատերազմական օրերի ընթացքում իրենց վերապահված բարդ առաջադրանքները կատարել են անվերապահ նվիրումով:
Բայց, Ստեփանակերտում և մյուս բնակավայրերում անելիքները շատ են:
Ստեղծված իրավիճակում ծառայության տնօրենը հստակ առաջադրանքներ ու հանձնարարականներ է տվել ինչպես չպայթած զենք-զինամթերքի հայտնաբերման, այնպես էլ հրդեհների ու հրթիռակոծության հետևանքով վնասված ենթակառուցվածքների անվտանգության հարցերով զբաղվելու մասով:
Վնասների չափը կգույքագրվի:
Կարեն Սարգսյանը ևս մեկ անգամ երախտագիտություն է հայտնել փրկարար ուժերին, Արցախի համար ամենադժվար օրերին՝ հայրենիքին ու ժողովրդին անմնացորդ ծառայելու համար»,- ասված է տարածված հաղորդագրությունում։

Politics 13:30 10/11/2020 NKR
Director of the Artsakh State Service of Emergency Situations, Major-General Karen Sargsyan on Tuesday held a working consultation with the heads of all subdivisions of the service.
"Rescuers working in an emergency mode since September 27 have performed their difficult tasks with unconditional dedication during the wartime,” the service said in a statement.
“But there is a lot of work to do in Stepanakert and other settlements.
“In the current situation, the director of the service gave clear tasks and instructions for detecting unexploded weapons, as well as for dealing with the security of infrastructure damaged by fires and rocket attacks. The extent of the damage will be assessed.
"Karen Sargsyan once again expressed his gratitude to the rescue forces for devotedly serving the homeland and the people in the most difficult times for Artsakh," the statement reads.