Քաղաքական 15:22 20/11/2020 Հայաստան
Արա Սաղաթելյան. Կնքված պայմանագիրը բարդ հետևանքներ է ունենալու հայ ժողովրդի համար, ապրելու է թշվառ ու աղքատ
«Կոչ եմ անում բոլորին դուրս գալ փողոց, հասնել նրան, որ  վարչապետի աթոռն ապօրին զբաղեցրած Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տա»,- «Նիկոլ հեռացիր» ակցիայի ընթացքում  բերման ենթարկելու ժամանակ ասաց ԱԺ  աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը։
Նրա խոսքով, դրանից հետո պետք է ձևավորվի ժամանակավոր կառավարություն, ստեղծված իրավիճակում մասնագետները կարողանան շտկել ինչ հնարավոր է  շտկել կնքված փաստաթղթում։
«Ցանկացած քաղաքացի այսօր պետք է դուրս գա փողոց, իր քաղաքացիական դիրքորոշումը արտահայտի, քանի որ հերիք չէ քաղաքական պայմանագիրը, որը կնքված է, բարդ  հետևանքներ է ունենալու Հայաստանի Հանրապետության,  հայ ժողովրդի համար, դեռ գալիք դժբախտությունները, դրանց թվում Ադրբեջանի կողմից  միջազգային դատարաններում ներկայացրած հայցերը, բերելու է նրան, որ այս ժողովուրդն ապրելու է թշվառ և աղքատ։ Այդ պատճառով ես գտնում եմ, որ ցանկացած քաղաքացի պետք է դուրս գա փողոց ու արտահայտի  իր բողոքի ձայնը»,- ասաց Արա Սաղաթելյանը։
Նա և այլ քաղաքացիներ փակել էին Բաղրամյան  փողոցի երթևեկելի հատվածն ու պահանջում  հայկական հողերը թշամուն հանձնելու հայտարարության ներքո իր ստորագրությունը դրած վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը։

Политика 15:49 20/11/2020 Армения
Ара Сагателян: Подписанное соглашение будет иметь тяжелые последствия для армянского народа, он будет жить в бедности и нищете
«Призываю всех выйти на улицы, добиться отставки Никола Пашиняна, незаконно занимающего кресло премьер-министра Армении», – сказал бывший руководитель аппарата Национального Собрания РА Ара Сагателян, когда его подвергали приводу  во время акции «Никол, уходи!».
По его словам, после отставки Пашиняна должно быть сформировано временное правительство, чтобы специалисты в сложившейся ситуации могли исправить в подписанном документе то, что можно еще исправить.
«Каждый гражданин должен сегодня выйти на улицу, выразить свою гражданскую позицию, поскольку, кроме того, что подписанное политическое соглашение будет иметь тяжелые последствия для Республики Армения, армянского народа, есть и грядущие трагедии: в том числе поданные Азербайджаном в международные суды иски приведут к тому, что наш народ будет жить в нищете и бедности. Именно поэтому я считаю, что каждый гражданин должен выйти на улицу и выразить свой протест», – указал Ара Сагателян.
Ара Сагателян и другие граждане заблокировали проезжую часть улицы Баграмяна в центре Еревана и требовали отставки премьер-министра Никола Пашиняна, подписавшего заявление о сдаче армянских земель Азербайджану.