Հասարակություն 14:26 26/11/2020 Հայաստան
Կյանքից հեռացել է բժշկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Հենրիկ Բակունցը։ Մահազդը հրապարակել է Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ֆեյսբուքյան էջը։
«Նա երկար տարիների հարուստ փորձ ունեցող մասնագետ էր, ում գիտական աշխատանքները վերաբերում էին գլխուղեղի անոթային սուր խանգարումների ախտածնության մեխանիզմների, գլխուղեղի արյան շրջանառության խանգարումներ առաջացնող արտաքին և ներքին գործոնների դերի ուսումնասիրությանը։
Ցավակցում ենք պրոֆեսորի հարազատներին, ընտանիքի անդամներին, ընկերներին»,-ասված է ԵՊԲՀ հաղորդագրության մեջ։

Society 17:46 26/11/2020 Armenia
Doctor of Medicine, Professor Henrik Bakunts has died at the age of 74, the Yerevan State Medical University (YSMU) broke the news on Facebook.
"He was a specialist with many years of experience, whose scientific papers were related to the study of the pathogenic mechanisms of acute cerebrovascular diseases, the role of external and internal factors causing circulatory disorders of the brain.
“We offer our condolences to the professor's relatives, family members and friends,” the YSMU said in a statement.