Հասարակություն 14:22 12/12/2020 Հայաստան
Դեկտեմբերի 12-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հանդիպում է ունեցել արտերկրում բուժումից վերադարձած Արցախի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի հետ:
Մայր  Աթոռի տեղեկատվական համակարգի փոխանցմամբ, Պարգև Սրբազանը Նորին Սրբությանը շնորհակալություն է հայտնել հոգատարության և բուժման մեկնելու հայրական հորդորի համար, որի շնորհիվ անհապաղ բժշկական միջամտությամբ հնարավոր եղավ կանխել կյանքին սպառնացող վտանգը:
Հայոց Հովվապետը, ուրախություն հայտնելով Սրբազանի կազդուրման և վերադարձի առիթով, նկատել է, որ այս օրերին հավատացյալ ժողովուրդը լուրջ անհանգստություն է դրսևորել նրա առողջական վիճակի առնչությամբ, ինչը վկայում է Պարգև Սրբազանի անձի հանդեպ մեծ հարգանքի և սիրո մասին։
Հանդիպման ընթացքում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և Արցախի թեմի առաջնորդն անդրադարձել են Արցախում տիրող իրավիճակին, Արցախի ժողովրդի կարիքներին ուղղված նախաձեռնվող ծրագրերին, ինչպես նաև թեմի հետագա գործունեությանը և սրբավայրերի խնամքին։
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց Արցախի թեմի առաջնորդին __________ Դեկտեմբերի 12-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ...

Общество 19:45 12/12/2020 Армения
Его Святейшество Верховный патриарх и католикос всех армян Гарегин II 12 декабря в Первопрестольном Святом Эчмиадзине принял предстоятеля Арцахской епархии ААЦ архиепископа Паргева Мартиросяна, вернувшегося после прохождения лечения за границей. Об этом сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Св. Эчмиадзина.
«Архиепископ Паргев поблагодарил Католикоса всех армян Гарегина II за патриарший призыв отправиться на лечение, благодаря чему с помощью немедленного медицинского вмешательства стало возможным предотвратить угрозу для жизни.
Католикос, выразив радость по поводу выздоровления и возвращения архиепископа, отметил, что в эти дни верующие выразили серьезную обеспокоенность состоянием его здоровья, что свидетельствует о большом уважении и любви к личности архиепископа.
В ходе встречи католикос всех армян и предстоятель Арцахской епархии коснулись ситуации в Арцахе, программ, направленных на решение нужд народа Арцаха, а также дальнейшей деятельности епархии и заботы о святынях», – говорится в сообщении.