Հասարակություն 14:22 12/12/2020 Հայաստան
Դեկտեմբերի 12-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հանդիպում է ունեցել արտերկրում բուժումից վերադարձած Արցախի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի հետ:
Մայր  Աթոռի տեղեկատվական համակարգի փոխանցմամբ, Պարգև Սրբազանը Նորին Սրբությանը շնորհակալություն է հայտնել հոգատարության և բուժման մեկնելու հայրական հորդորի համար, որի շնորհիվ անհապաղ բժշկական միջամտությամբ հնարավոր եղավ կանխել կյանքին սպառնացող վտանգը:
Հայոց Հովվապետը, ուրախություն հայտնելով Սրբազանի կազդուրման և վերադարձի առիթով, նկատել է, որ այս օրերին հավատացյալ ժողովուրդը լուրջ անհանգստություն է դրսևորել նրա առողջական վիճակի առնչությամբ, ինչը վկայում է Պարգև Սրբազանի անձի հանդեպ մեծ հարգանքի և սիրո մասին։
Հանդիպման ընթացքում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և Արցախի թեմի առաջնորդն անդրադարձել են Արցախում տիրող իրավիճակին, Արցախի ժողովրդի կարիքներին ուղղված նախաձեռնվող ծրագրերին, ինչպես նաև թեմի հետագա գործունեությանը և սրբավայրերի խնամքին։
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց Արցախի թեմի առաջնորդին __________ Դեկտեմբերի 12-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ...

Society 17:34 12/12/2020 NKR
Catholicos of All Armenians, His Holiness Karekin II had a meeting on Saturday with Primate of the Artsakh Diocese, Archbishop Pargev Martirosyan, who had returned from abroad after recovering from a surgery.
As the Information Services Department at the Mother See of Holy Echmiadzin reported, the Primate of the Artsakh Diocese thanked the Catholicos for the care and paternal advice for the urgent medical care that prevented life-threatening complications.
During the meeting, the interlocutors discussed the current situation in Artsakh, the projects aimed at the needs of the Artsakh people, the future work of the Artsakh Diocese and the care of the holy sites.
To note, earlier reports suggested that Archbishop Martirosyan had suffered a heart attack and undergone successful surgery in the United States.