Քաղաքական 19:43 17/12/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից ԱՀ ՊԲ-ին է փոխանցվել Հին Թաղեր-Խծաբերդ դիրքերի մերձակա տարածքում հայտնաբերված 9 հայ զինծառայողի մարմին։ Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության բանակից։
«Դեկտեմբերի 16-ին Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից ԱՀ ՊԲ-ին է փոխանցվել, նախնական տեղեկություններով, Հին Թաղեր-Խծաբերդ ուղղությամբ տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի մերձակա տարածքում հայտնաբերված 9 հայ զինծառայողի մարմին, որոնց զոհվելու հանգամանքները դեռևս անհայտ են։Ներկա պահին իրականացվում են անհրաժեշտ գործողություններ՝ զինծառայողների զոհվելու հանգամանքներն ու նրանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ»,- հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն։
Բագրատ Սրբազանը Երևանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ մայր եկեղեցում ի խոսքն ուղղեց հասարակությանը
Բագրատ Սրբազանը Երևանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ մայր եկեղեցում մատուցվող Սուրբ Պատարագին ի խոսքն ուղղեց հասարակությանը: Նա հայտնեց, որ վերջին...

Политика 20:20 17/12/2020 НКР
Тела 9 армянских военнослужащих, обнаруженных у позиций Хин Тагер-Хцаберд, были переданы Армии Обороны Республики Арцах российским миротворческим контингентом, дислоцированном в Республике Арцах. Об этом сообщает Армия Обороны Арцаха.
«По предварительной информации, 16 декабря, российским миротворческим контингентом, дислоцированном в Республике Арцах, Армии Обороны Республики Арцах были переданы тела 9 армянских военнослужащих, обнаруженных на участке, прилегающем к позициям Хин Тагер-Хцаберд. Обстоятельства их гибели пока неизвестны. В настоящее время принимаются необходимые меры для выяснения обстоятельств гибели военнослужащих и их личности», - сообщает Армия Обороны Арцаха.