Քաղաքական 19:43 17/12/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից ԱՀ ՊԲ-ին է փոխանցվել Հին Թաղեր-Խծաբերդ դիրքերի մերձակա տարածքում հայտնաբերված 9 հայ զինծառայողի մարմին։ Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության բանակից։
«Դեկտեմբերի 16-ին Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից ԱՀ ՊԲ-ին է փոխանցվել, նախնական տեղեկություններով, Հին Թաղեր-Խծաբերդ ուղղությամբ տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի մերձակա տարածքում հայտնաբերված 9 հայ զինծառայողի մարմին, որոնց զոհվելու հանգամանքները դեռևս անհայտ են։Ներկա պահին իրականացվում են անհրաժեշտ գործողություններ՝ զինծառայողների զոհվելու հանգամանքներն ու նրանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ»,- հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն։
Բագրատ Սրբազանը Երևանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ մայր եկեղեցում ի խոսքն ուղղեց հասարակությանը
Բագրատ Սրբազանը Երևանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ մայր եկեղեցում մատուցվող Սուրբ Պատարագին ի խոսքն ուղղեց հասարակությանը: Նա հայտնեց, որ վերջին...

Politics 20:10 17/12/2020 NKR
Russian peacekeepers on Wednesday found bodies of nine Armenian servicemen near the military posts deployed in the vicinity of Hin Tagher and Khtsaberd villages and handed them over to the Artsakh Defense Army, the military said in a statement on Thursday.
“On December 16, bodies of 9 Armenian servicemen found, according to preliminary data, near the Armenian military positions in the direction of Hin Tagher and Khtsaberd were handed over to the Defense Army of the Artsakh Republic by the Russian peacekeeping contingent deployed in Artsakh,” the statement said, adding the circumstances of the soldiers’ death are yet unclear.
“Currently, necessary measures are being taken to find out the circumstances of the servicemen’s death and to identify them,” the military said.