Քաղաքական 19:24 21/12/2020 Հայաստան
Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանն  արձագանքել է  շրջանառվող լուրերին՝ Տավուշի մարզի գյուղերի հանձնման հետ կապված, համարելով այն ապատեղեկատվություն։
«Սիրելի տավուշցիներ, այսօր հերթական ապատեղեկատվությունն են տարածում մեր գյուղերի իբր հանձնման վերաբերյալ, չհասկանալով, թե ինչքան վտանգներ կարող են լինել իրենց այս ինքնահաստատման արդյունքում։ Չեն մտածում այն հույզերի մասին, որ կարող է ունենալ սահմանում ապրող մարդը՝ կարդալով նման լրատվություն։
Սա անպատասխանատվության գագաթնակետ է։ Մեր իրավապահ համակարգը պարտավոր է խստագույն միջոցներ ձեռնարկել։
Սիրելի ժողովուրդ, խնդրում եմ հանգիստ եղեք, մեր սահմանները ամուր են մեր բանակով, մեր ժողովրդով, մեր կամքով ու աշխատանքով»,-ասվում է մարզպետարանի տարածած հաղորդագրությունում։

Politics 20:31 21/12/2020 Armenia
Governor of Armenia’s Tavush Province Hayk Chobanyan on Monday refuted rumors about handing over some villages in the region to Azerbaijan.
“Dear residents of Tavush, they are spreading yet another disinformation about the alleged handover of our villages, not realizing the numerous threats that may emerge as a result of it. They don’t care about the distress that a person living in border areas may have reading such news,” he said in a statement released by the Tavush Regional Administration.
“This is simply the peak of irresponsibility. Our law enforcement agencies must take the strictest measures.
“Dear people, keep calm! Our borders are strong due to our army, our people, our will and our work,” the statement said.