Հասարակություն 19:28 28/12/2020 Հայաստան
Բաքվում գերության մեջ հայտնված Ազնիվ Բաղդասարյանը, որը հայտնի է աղմուկ հանած տեսանյութից, վերադարձել է հայրենիք։ Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում Բաղդասարյանը տեղեկացրեց, որ երեք այլ գերիների հետ Հայաստանին է հանձնվել դեկտեմբերին։
«Արդեն մի քանի օր է՝ տանն եմ»,-ասաց նա։
Բաղդասարյանը փորձում է հարմարվել հանգիստ կյանքին, շփվում է հարևանների հետ։ Ադապտացվելուն օգնում է նաև նրա Պուշոկ կատուն։
Բաղդասարյանի՝ Բաքվում գտնվելու մասին հայտնի էր դարձել հոկտեմբերին՝ մամուլի ասուլիսից հետո, որին նա մասնակցել էր։
Նշենք, որ Արցախի ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ դեկտեմբերի սկզբին գերիների փոխանակում 3 անգամ է կատարվել։ Դեկտեմբերի 14-ին Հայաստանին էին հանձնվել 44 գերիներ, ապա նաև 2 փոքրիկ խմբեր։

Общество 19:32 28/12/2020 Армения
Находящаяся в азербайджанском плену в Баку гражданка Армении Азнив Багдасарян, которая была запечатлена в нашумевшем видеоролике, вернулась на родину.
В беседе со Sputnik Армения Багдасарян рассказала, что вместе с другими тремя пленными была передана Армении в декабре.
"Я уже несколько дней нахожусь дома…", - сказала она.
Багдасарян пытается адаптироваться к спокойной жизни, общается с соседями. В адаптации ей помогает и ее кот Пушок.
О том, что Багдасарян, находится в Баку стало известно после пресс-конференции в октябре, в которой она приняла участие.