Հասարակություն 19:28 28/12/2020 Հայաստան
Բաքվում գերության մեջ հայտնված Ազնիվ Բաղդասարյանը, որը հայտնի է աղմուկ հանած տեսանյութից, վերադարձել է հայրենիք։ Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում Բաղդասարյանը տեղեկացրեց, որ երեք այլ գերիների հետ Հայաստանին է հանձնվել դեկտեմբերին։
«Արդեն մի քանի օր է՝ տանն եմ»,-ասաց նա։
Բաղդասարյանը փորձում է հարմարվել հանգիստ կյանքին, շփվում է հարևանների հետ։ Ադապտացվելուն օգնում է նաև նրա Պուշոկ կատուն։
Բաղդասարյանի՝ Բաքվում գտնվելու մասին հայտնի էր դարձել հոկտեմբերին՝ մամուլի ասուլիսից հետո, որին նա մասնակցել էր։
Նշենք, որ Արցախի ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ դեկտեմբերի սկզբին գերիների փոխանակում 3 անգամ է կատարվել։ Դեկտեմբերի 14-ին Հայաստանին էին հանձնվել 44 գերիներ, ապա նաև 2 փոքրիկ խմբեր։

Society 20:26 28/12/2020 Armenia
Armenian woman Azniv Baghdasaryan, who was held in Azerbaijani captivity and was shown in a video “welcoming” Azerbaijani soldiers, has returned home.
In an interview with Sputnik Armenia, Baghdasaryan said that together with three other prisoners, she was transferred to Armenia in December.
“I've been at home for several days already,” she said.
The woman is trying to adapt to a peaceful life, communicating with her neighbors. Her cat named Pushok also helps her.
The fact that Baghdasaryan was held in Baku became known after a press conference in October in which she took part.
Incidentally, Artsakh Ombudsman Artak Beglaryan said earlier that Armenia and Azerbaijan exchanged POWs three times in December. On December 14, 44 prisoners were handed over to Armenia, afterwards two small groups of POWs returned home.