Քաղաքական 14:55 12/01/2021 Հայաստան
Հունվարի 11-ին և 12-ի առավոտյան ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով պահպանվել է կայուն օպերատիվ իրավիճակ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող հատվածներում, մասնավորապես, Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
Հայտնում են, թե՝ ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով:

Politics 15:44 12/01/2021 Armenia
The operational situation along the entire Armenian-Azerbaijani border remained stable on Monday and Tuesday morning, the Defense Ministry said in a press release.
According to the information provided by the National Security Service (NSS), no border incidents were recorded in the areas of responsibility of the NSS border troops, in particular, on Vorotan-Davit Bek section of Goris-Kapan interstate highway.
Units of the Armenian Armed Forces and NSS border troops control the situation along the entire border, the ministry said.