Քաղաքական 17:51 14/01/2021
«Նիկոլի սուտը Ռուսաստանի կողմից պաշտոնապես հերքելը հերթական անգամ հարվածումէ  Հայաստանի միջազգային հեղինակությանը»,- Թելեգրամի իր ալիքում գրել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանն՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի հոդվածին ի պատասխան ՌԴ ԱԳՆ էջում հրապարակված Մինսկի խմբի ռուսաստանցի նախկին համանախագահ Իգոր Պոպովի հարցազրույցին։
Նախկին դեսպանի խոսքով, Մոսկվայում հունվարի 11-ի հանդիպումից դրական արդյունքներ չունենալ մեղքը Նիկոլը պետք է բարդեր ինչ-որ մեկի վրա։
«Ըստ պլանի, հիմա ամեն ինչում մեղավոր է Ռուսաստանը։  Նիկոլը, որ անձամբ է համակարգում ռուսատյաց տրամադրությունները Հայաստանում, երկու նպատակ է դրել իր առաջ։
Առաջին հերթին նա ձգտում է «անտինիկոլիզմը» փոխարինել  ռուսաստյացությամբ՝ Ռուսաստանին նշանակելով գլխավոր մեղավոր։
Երկրորդ, հող է նախապատրաստում է աշխարհքաղաքական մանևրների համար, որը սպառնում է վերջնական աղետ դառնալ հայերի ու Հայաստանի համար»,-մասնավորապես նշում է Մինասյանը։

Политика 18:16 14/01/2021 Армения
«Официально опровергнутая (Россией-прим.ред) николовская ложь, в очередной раз ударила по международному имиджу Армении»,-написал в своем телеграм-канале бывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян, обращаясь к интервью бывшего российского сопредседателя в Минской группе ОБСЕ, Посла по особым поручениям МИД России Игоря Попова, опубликованного на официальной странице МИД РФ, в ответ на статью Никола Пашиняна.
По словам бывшего посла, Николу надо было на кого-то свалить вину за неполучение позитивных результатов от переговоров 11 января в Москве.
«По плану - сейчас во всем виновата Россия. Никол, лично координируя русофобские настроения, ставит перед собой 2 цели. Во-первых - он стремится подменить «антиниколизм» русофобией, назначив Россию главным виноватым.
Во-вторых - готовит почву для геополитических маневров, грозящих окончательной катастрофой для армян и Армении», -отмечает, в частности Минасян.