Քաղաքական 13:03 15/01/2021 Հայաստան
Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանն այսօր պաշտոնից ազատվելու դիմում է ներկայացրել կառավարություն: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ Շիրակի մարզպետարանի տեղեկատվության բաժնի պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արաքս Կիրակոսյանից:
Նա նաև նշեց, որ Տ.Պետրոսյանն իր որոշումը կմեկնաբանի կառավարության որոշումից հետո։
Տիգրան Պետրոսյանը նշանակվել էր  ՀՀ Շիրակի մարզպետ 2019 թվականի փետրվարի 6-ին ՀՀ կառավարության որոշմամբ:
Հիշեցնենք, որ Հայրենիքի փրկության շարժումը նախաձեռնել է մարզային այցելություններ: Շարժման ներկայացուցիչների առաջին այցը նախատեսված է հենց այսօր Շիրակի մարզպկենտրոն Գյումրի:  Ժամը 18:00-ին «Արագած» մարզամշակութային կենտրոնի դահլիճում տեղի կունենա հանդիպում Շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի հետ։

Политика 16:02 15/01/2021 Армения
Губернатор Ширакской области Армении Тигран Петросян представил в правительство РА заявление об отставке. Об этом Panorama.am сообщила врио начальника отдела информации и по связям с общественностью администрации Ширака Аракс Киракосян.
По словам Аракс Киракосян, Тигран Петросян прокомментирует свое решение об отставке после постановления правительства.
Тигран Петросян был назначен губернатором Ширака решением правительства от 6 февраля 2019 года.
Напомним, Движение за спасение Родины инициировало областные визиты. Первый визит представителей движения 15 января запланирован именно в Гюмри, где в зале спортивно-культурного центра «Арагац» в 18:00 состоится встреча с кандидатом в премьеры от Движения за спасение Родины Вазгеном Манукяном.